Novosti iz svijeta cestovnog, brdskog, downhill biciklizma i ostalih sličnih tema

Biciklističke staze, rute, izleti, expedicije i putopisi ostavljeni bez traga

Trgovine

Pregled bicikl trgovina s prikazom asortimana po Zagreb, HR i Sloveniji po Google mapama

Utrke

Najave, rezultati, video i fotke s biciklističkih utrka od lokalnih weekend nateravanja do vrhusnkih događaja

Home » MTB, Utrke

Kamptal Klassik 2011 – UCI MTB Class 1

Napisao @ 29/03/2011 – 20:32Nema komentara

27.03.2011. godine za našeg najboljeg natjecatelja Filipa Turka počela je natjecateljska sezona 2011. utrkom u austrijskom gradiću Zoebingu. Kao i prošle godine, utrka je bila iznimno jaka. Na startu je bilo 112 seniora, od kojih su mnogi među prvih 100 najboljih na svijetu, uključujući i prvoga na UCI ljestvici Jaroslava Kulhavya, svjetskog prvaka Albana Lakatu itd…

Kao i uvijek, utrka je krenula iznimno snažnim tempom uz veliku gužvu na stazi. Koliko je konkurencija bila jaka govori da je u krugu sa pobjednikom bilo još 70 natjecatelja. Među njima bio je i Filip koji je utrku završio na 69 mjestu. Pobjedio je trenutno prvi vozač na ljestvici Svjetske biciklističke federacije Jaroslav Kulhavy iz Češke ispred Karla Markta iz Austrije te Jana Skarnitzla također iz Češke. Svjetski prvak u maratonu Alban Lakata utrku je završio na 6. mjestu.

Osim Filipa na utrci su nastupili i Sanjin Sirotić iz zagrebačkog BGK Tuškanca koji je zauzeo 79 mjesto te Robi Šujević iz BBK Istra Bike-a koji je zauze 27 mjesto u utrci juniora.